DEWALT 20V MAX Cordless Tire Inflator, Tool Only (DCC020IB)
Brand link here
Availability: In stock
Only 3 left
SKU
16578
Easy & Secure Checkout
Fast Shipping Anywhere In Canada
Friendly & Helpful Support
More Information
Brand Dewalt
MPN DCC020IB
Type Inflators
Short Description
  • Air compressor tire inflator comes with high-pressure inflation mode with automatic shutoff
  • Digital tire inflator has high-volume inflation and deflation modes
  • LED light of the portable tire inflator for car helps to provide illumination
  • Three power sources for inflation on a jobsite and on the go (e.g. 20V MAX battery, 12V DC, or 110V AC)